"Voloďa, kde si tak dlho?" alebo pozývací list 2.0

Autor: Peter Furmaník | 3.9.2014 o 10:09 | (upravené 3.9.2014 o 20:05) Karma článku: 8,75 | Prečítané:  1285x

Milý Voloďa! Úžas, nádej, dôvera a bezmedzný obdiv. Niet asi dokonalejších slov, ktoré by vyjadrili moje pocity pri sledovaní postupu Tvojich (a čoskoro už aj našich) vojsk smerom na západ, smerom k nám. Ja a moja rodina, ba aj naši priatelia, všetci Tvoji slovanskí bratia a slovanskí synovia Ti pevne držíme palce, aby si postupoval s odvahou, primeranou tvrdosťou a odolnosťou voči Európskej únii, NATO, Barackovi Obamovi a ďalším smiešnym vynálezom západu. A tých bububu rečí či sankcií sa neboj: sú len takým posledným výkrikom pred skonom západnej civilizácie. Má to už totiž spočítané.

Nedávno sme v našej krajine oslávili výročie bratskej návštevy Tvojho staršieho predchodcu a učiteľa, súdruha Brežneva. Bohužiaľ, svetová politika vás zahnala preč, múdro a vytrvalo sme však verili, že dočasne. Tentoraz vás nebudú vítať dlažobné kocky, provokatéri ani protestsongy. Dospeli sme, máme rozum, na vlastnej koži sme si vyskúšali beznádej a nefunkčnosť liberálnej demokracie a trhového mechanizmu. Veď si predstav: chceli od nás, aby sme sa starali sami o seba, aby sme boli aktívni, kreatívni a pracovití a - dokonca - aby sme mali vlastný názor! Nie Voloďa, stačilo. Už nikdy viac. Nechceme sa učiť angličtinu, ponížene si trhu práce hľadať zamestnanie ani vyjednávať s nenažratými bankármi. Bratríčku, otevírej vrátka!

Drahý Vladimír

obdivujem Tvoju charizmu, Tvoju moc a najmä Tvoje praktiky. V tejto pofidérnej dobe nepotrebujeme nikoho mäkkého či podajného, ktorý s protivníkmi akurát tak diskutuje pri okrúhlom stole alebo sa nechá unášať sladkými rečičkami bez činov; my Slovania potrebujeme niekoho, kto sa s oponentmi nemazná a neváha kripla novinára zastreliť prípadne mu naveky ublížiť, že ho na protivládne vypisovanie prejde doživotne nálada. Nezľakneš sa ani bohatých podnikateľov, ktorí nechcú spolupracovať: takých Chodorkovských, ktorí potrebujú pozatvárať na desať rokov tvrdej basy, máme v našej krajine dosť. O tých p...ach Riot ani nehovorím, nech tam zosivejú. Mnoga čelovek, ako hovoril báťuška Stalin. Slabosti už totiž bolo dosť a svetu nič nepriniesla: si skrátka chlap, ako sa patrí.  

Voloďuška

cieľ mať veľkú a silnú ríšu, ktorú svet rešpektuje a pred ktorou ustupuje, je chvályhodný a úžasný. Doteraz však projekty veľkej ríše rozbiehali len lúzri: Hitler na to išiel prirýchlo (hlupák, tak aj dopadol), Miloševič mal smolu ohľadne svojej geografickej polohy, Maďari sa pred storokmi nechali rozparcelovať, pričom Orbán sa nedávno zmohol len na tie kozmeticky smiešne maďarské preukazy a tú vašu skutočne silnú ríšu ten smiešny Gorbačov zapredal Američanom. Jedine Ty s nikým nevyjednávaš, múdro si každého v telefóne vypočuješ a rozhodne zložíš. Nie Vladimír, s takýmto prístupom Ťa úspech neminie. Brian Tracy, Zig Ziglar či Ivo Toman môžu mať z Teba radosť.

(Orbán nedávno oznámil svetu, že jeho krajina zlyhávajúcu liberálnu demokraciu a slobodu jednotlivca opúšťa. Vidíš teda sám, že nám stredoeurópanom to dochádza aj samo od seba - náš Robert je rovnako Tvoj veľký brat a služobník a nemôže sa dočkať, kedy nás vovedie do Tvojho náručia. Musíme však ešte "vyčerpať" eurofondy, kým tečú. Veď tu nebudú naveky, chápeš.)

Bošský Putinko 

prichádzaš v čase, keď naše tradičné hodnoty, rodinu a tisícročný spôsob života ničí pár desiatok homosexuálov, ktorí - predstav si - chcú žiť ako rodina či dokonca vychovávať deti. Skaza sa blíži a naši cirkevní hodnostári už v zúfalstve rozmýšľajú, že to vzdajú, začnú s verejnosťou otvorene komunikovať či nebodaj spustia cirkevnú perestrojku. Rozkvitajú staré pohanské zvyky, budhizmus, joga, vegetariánstvo, metalová hudba a dokonca aj Tvoj nenávidený punk - Satan je jednoducho všade. Nie, nepotrebujeme rozklad, naša rodina si žiada pevnú ruku a jednoliaty rozum. Nechceme cudzie kultúry, nebezpečný internet ani zahraničné banky, zachráň nás Tvoje tanky! 

Súdruh Vladimír

o pár rokov si pripomenieme storočné výročie veľkej revolúcie. Revolúcie - spustil ju mimochodom Tvoj menovec Vladimír Iljič - ktorá definitívne zlikvidovala starý svet a nastolila nový a jedinečný poriadok, kde sme si všetci rovní. Samozrejme, Ty, Vladimír Iljič, Josef Visarionovič, Leonid či všetci Tvoji súčasní blízki ste a budete predsa len o niečo rovnejší, o tom nemôže pochybnovať žiadny správny Slovan. A storočnica: myslíš si aj Ty Voloďa, že by to bolo krásne? Veľká socialistická revolúcia konečne dokončená, veľká svetová socialistická revolúcia 2017? Verím, že rozmýšľaš podobne a náš spoločný odveký sen sa konečne stane stopercentnou realitou.

Vo svojom presvedčení a viere sme takmer jednoliati: tých pár krikľúňov, ktorí chcú individálnu slobodu a trh, môžeš okašľať. Prinajmenšom ich vieme pozatvárať, prípadne dostanú guľku, ako tých pár stovák bláznivých Čechoslovákov, ktorí vo svojej pomätenosti chceli v 68om bratské tanky zastaviť vlastnými telami (adrenalívochtiví možno uprednostnia možnosť rozdrvenia tankom). Navrhujem zvážiť aj možnú coververziu pracovných lágrov či uránových baní (veril by si, Voloďa, že naša prezieravá vláda prednedávnom vyfúkla Kanaďanom košický urán?), v najhoršom prípade ich vyvezieme za hranice, do ich obľúbenej Ameriky. Nech si tam hladujú.

Voloďa, kde si tak dlho? Čakáme.

Tvoji západní Novorusi.

PS nalievam si až po okraj plný horčičák stoličnajej a vypíjam ju do dna: na Tvoje večné zdravie, spasiteľ. 

 

Ilustračné foto: Flickr, Flickr

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?