Keď fungujú československé estrády, fungoval by aj štát

Autor: Peter Furmaník | 2.1.2013 o 12:16 | Karma článku: 11,32 | Prečítané:  1664x

Môžeme sa hrdo biť do pŕs, že po tisícročnom útlaku máme vlastný štát, už dvadsať rokov, vládneme si sami a podobne. Každý, kto bližšie sledoval vtedajšiu story, však vie, že Slovenská republika nevznikla bohužial z ušľachtilých národobuditeľských pohnútok nezištných ochrancov ľudu, ale z obyčajnej gangsterskej túžby bačovať, ovládať a kradnúť, čo by teda v spoločnom štáte až tak nešlo. Veď ju založil Mečiar spolu s SNS a práve vtedy a preto zrástla štátna moc s mafiánmi, základný kameň štátu a oceľové puto, ktoré asi nepretrhne žiadny optimistický politický nadšenec, nech už sa volá Sulík, Lipšic alebo archanjel Gabriel.

Rozdúchať hnev proti zlým Čechom (prípadne Židom či Maďarom), ktorí sto rokov utláčali a nedali dýchať chudákom Slovákom, sa pre založenie vlastného, nikým nekontrolovaného kanála na odliv peňazí daňových poplatníkov náramne hodilo.


Teraz sledujeme spoločné česko-slovenské šou - spevácke, kuchárske, bohvieaké - a nemáme problém. Náklady na ich výrobu sa v porovnaní s dvoma národnými šou krásne usporia, efekt znásobí, celé je to akési kvalitnejšie a lepšie to zarobí. Čech a Slovák sú zarovno, nikto nerieši, ktorého národa je vo finále či v porote viac.


Poltiici sa v nich neangažujú a je to aj vidieť.


Keby sa "neangažovali" vtedy dávno, spoločný štát by dokázal fungovať rovnako ako spoločná superstar. Usporili by sa náklady, efekt znásobil a viac by sme sa tešili. Obyčajní ľudia by s tým problém nemali. A možno by sme spolu každý rok vyhrali aj hokejové majstrovstvá.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Mesiac neskreslenej reality

Máj bol mesiac, keď viac ako pandémiu bolo vidno všetky ostatné veci. A konečne vieme, ako to tu vlastne vyzerá.


Už ste čítali?