Fajčiarska pauza aj pre nefajčiarov ako timemanagementová metóda

Autor: Peter Furmaník | 9.10.2012 o 10:00 | Karma článku: 10,85 | Prečítané:  1621x

Fajčiari sú ľudia s nejakou extra pohodou navyše. Raz za hodinku-dve idú na cigu, môže pršať, fúkať, môžu aj žaby padať, šéfovia kričať, dieťa plakať či auto horieť. Ciga musí byť. Zastavia sa, zapália si, meditujú. Majú svoju chvíľu, svoju pauzu. Proste tvrdý stop.

Väčšinou vybehnú kdesi von, na vzduch, slnko, mimo všetkých ohraničených miestností. Sloboda bez pohľadov späť, zábran a výčitiek.

 

Dávnejšie mi to vždy liezlo na nervy. Sústredíš sa a zrazu poď na cigu, preruš svoju prácu, zahĺbenie, tok myšlienok. Človek mimo klubu jednoducho nepochopí.

 

Akosi sa mi to v posledných mesiacoch geometricky kopí. Teda niečo ako práca a sebarealizácia, pribúdajú aktivity, rastú nároky na sústredenosť a zvládanie času. Osobná produktivita a time-management sú top oblasti súčasnosti a návody, ako na to, sa nachádzajú v tisícoch blogov, magazínoch, knihách, prednáškach a seminároch.

 

A pritom stačí tak málo. Keď sa sústredíš ako kôň, tak to potrebuješ: raz za hodinku dve vybehnúť, na slnko, na vzduch, mimo miestností, len kukať, meditovať, prechádzať sa, čo javiem. Na pár minút.

 

Potom to už znova ide, sústredenie, zahĺbenosť a výsledky. Niečo ako nový deň a krásne ráno. A za ďalšiu hodinku-dve znova a atakďalej.

 

S pokorou priznávam, že som to pochopil. Fajčiarsku prestávku potrebujeme všetci, či už dymíme alebo nie. Je to jednoducho odveká timemanagementová metóda.

 

Foto: sxc.hu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?